Metodická príručka Škôl, ktoré menia svet je praktickým nástrojom a inšpiratívnou pomôckou pre všetkých učiteľov a učiteľky občianskej náuky, mediálnej a etickej výchovy. Aj keď jej využitie je najmä v spoločenskovedných predmetov, príručka vie slúžiť ako inšpirácia aj pre iné predmety alebo triedne hodiny. Je pripravená pre všetkých pre tých čo túžia učiť zážitkovo, pútavo a účinne.

Inštitút pre aktívne občianstvo pripravil túto príručku v spolupráci s autorským tímom v zložení Erich Mistrík (odborný garant, vysokoškolský pedagóg a riaditeľ Ústavu humanitných štúdií Pedagogickej fakulty UK), Dávid Králik (bývalý učiteľ, mentor a tréner, Individuálny rozvojový program učiteľa (IRPU, LEAF), Filip Struhárik (novinár a odborník na sociálne médiá, Denník N) a Paul Kindji (stredoškolský učiteľ a mentor stredoškolákov, Gymnázium Jura Hronca). Konzultantmi príručky boli Elena Gallová Kriglerová (výskumníčka a riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry) a Martin Kríž (stredoškolský učiteľ, programový manažér, Indícia).

Príručku si môžete bezplatne stiahnuť priamo tu! Na 83 stranách ponúka 41 originálnych aktivít pre učiteľov a učiteľky ZŠ a SŠ. Okrem námetov na vyučovanie ponúka aj aktivity mimo vyučovania či dlhodobé aktivity. V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Metodická príručka

Ohlasy na príručku

Milí autori, veľká vďaka a potešili ste všetky občiankarské učiteľské duše a srdcia. Nech sa vám darí, ste super.

Odporúčam, je výborná.

Gratulujem. Akože toto je skutočne vynikajúci počin, ďakujem autorom a celému tímu.

Ja milujem tieto príručky a dokážem ich využiť naozaj kdekoľvek. Zaslúžili by ste si medailu!

Ďakujem, ako budúca učiteľka určite využijem.

Skvelé!

Metodická príručka Škôl, ktoré menia svet vznikla vďaka podpore nášho partnera, Nadácie ESET. Jej tlač metodických príručiek zabezpečil Anwell tlač a kopírovanie. Ďakujeme!