Metodická príručka Škôl, ktoré menia svet je praktickou a inšpiratívnou pomôckou pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov, ktorí túžia učiť zážitkovo, pútavo a účinne. Okrem námetov na vyučovanie ponúka aj aktivity mimo vyučovania či dlhodobé aktivity.

V príručke nájdete 41 originálnych aktivít, ktoré vytvoril autorský tím v zložení Erich Mistrík (odborný garant, vysokoškolský pedagóg a riaditeľ Ústavu humanitných štúdií Pedagogickej fakulty UK), Dávid Králik (učiteľ, mentor a tréner, Individuálny rozvojový program učiteľa (IRPU), LEAF), Filip Struhárik (novinár a odborník na sociálne médiá, Denník N), Paul Kindji (stredoškolský učiteľ a mentor stredoškolákov, Gymnázium Jura Hronca) a tím IPAO. Konzultantmi príručky boli Elena Gallová Kriglerová (výskumníčka a riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry) a Martin Kríž (stredoškolský učiteľ, programový manažér, Indícia).

Príručku si môžete prezrieť nižšie a bezplatne stiahnuť TU.

Zo spätnej väzby, ktorú nám na metodickú príručku zasielate, vyberáme:

Milí autori, veľká vďaka a potešili ste všetky občiankarské učiteľské duše a srdcia. Nech sa vám darí, ste super.

Odporúčam, je výborná.

Gratulujem. Akože toto je skutočne vynikajúci počin, ďakujem autorom a celému tímu.

Ja milujem tieto príručky a dokážem ich využiť naozaj kdekoľvek. Zaslúžili by ste si medailu!

Ďakujem, ako budúca učiteľka určite využijem.

Skvelé!

Vznik metodickej príručky by nebol možný bez podpory nášho partnera, Nadácie ESET. Tlač metodických príručiek umožnil Anwell tlač a kopírovanie. Ďakujeme!