Komu je program Školy, ktoré menia svet Premium určený a na čo sa zameriava?

Dvojročný tréningovo-mentoringový program Školy, ktoré menia svet Premium je určený pre všetkých nadšencov neformálneho vzdelávania na 2. stupni ZŠ a SŠ kdekoľvek na Slovensku. Zameriava sa na profesionálny rozvoj pedagógov a na rozvoj občianskych a životných kompetencií a zručností ich žiakov a žiačok. Okrem vzdelávania pre pedagógov však program zahŕňa rôznorodé aktivity pre aktívnych riaditeľov, vedenie školy, či zvedavých kolegov z radov vášho učiteľského zboru. 

SKMS_4
SKMS5_T2_1_Spolocna
previous arrow
next arrow
SKMS_4
SKMS5_T2_1_Spolocna
previous arrow
next arrow

Čo vám program ponúka?

Učiteľom a učiteľkám odhodlaným prijať výzvu a meniť svoju, triedu, školu a svet ponúka náš dvojročný vzdelávací program nasledovné:

 • online i offline školenia, tréningy a mentoring,
 • pomoc pri implementácii aktivít z 2 autorských metodických príručiek,
 • prístup k e-learningovému portálu s množstvom zaujímavých aktivít,
 • pravidelný newsletter a vzdelávacie materiály, súvisiace s aktuálnymi výzvami a témami, s ktorými sa práve stretávate,
 • podporu a poradenstvo počas celej doby trvania programu,
 • prepojenie s komunitou podobne zmýšľajúcich aktívnych učiteľov naprieč Slovenskom.

Akým spôsobom to program dosahuje?

Prostredníctvom zavádzania zážitkových a interaktívnych metód a kreatívnych prvkov zábavného neformálneho vzdelávania do výučby tradičných predmetov. Takýmto spôsobom sa u žiakov a žiačok podnecuje:

 • kritické myslenie,
 • myslenie v kontexte a v súvislostiach,
 • mediálna gramotnosť,
 • demokratické zmýšľanie,
 • morálne hodnoty,
 • empatia a súcit,
 • záujem o dobrovoľnícke aktivity,
 • občianska angažovanosť
 • a zodpovednosť.

Účastníci programu počas 2 rokov na vlastnej koži zažívajú inovatívne formy vzdelávania. Je preto pre nich preto jednoduchšie a prirodzenejšie zavádzať nové prvky do svojej pedagogickej praxe. Absolvujú napríklad sériu zážitkových tréningov vedených skúsenými lektormi a expertmi na:

 • rozvoj kritického myslenia,
 • mediálnu gramotnosť,
 • riešenie konfliktov,
 • motiváciu žiakov i kolegov,
 • prevenciu vyhorenia,
 • gamifikáciu,
 • inklúziu,
 • či prepájanie predmetov.

Zistite o našom programe viac aj prostredníctvom krátkeho informačného videa:

Ako sa do programu prihlásiť?

Prihlasovanie do 8. ročníka programu Školy, ktoré menia svet Premium je momentálne UZATVORENÉ. Vás a vašu školu môžete do programu prihlásiť v marci 2024. Tešíme sa na vás!

Zostaňme v kontakte!
Dostávajte správy a novinky o programe Školy, ktoré menia svet Premium priamo do vašej e-mailovej schránky. Prihláste sa na odber nášho newslettra:

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Váhate, či je program určený práve pre vás?

Do programu sa prihlasujú štátne, súkromné aj cirkevné školy, základné školy, gymnáziá, stredné odborné školy, stredné priemyselné školy, spojené školy, špeciálne či internátne školy, a tak tvoria jednu z najpestrejších a najrozmanitejších školských komunít na Slovensku.

Sme hrdí, že aktuálne spájame 175+ účastníkov zo 65+ škôl, ktorí pracujú s 19 100+ žiakmi, ktorí spoločne menia svet po celom Slovensku.

Pozrite sa, kde všade sa naše výnimočné školy nachádzajú či nájdite školy vo Vašom okolí:

Vďaka programu Školy, ktoré menia svet navštívil v marci roku 2023 jednu z našich škôl holandský kráľovský pár a pani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorí si zároveň na hodine vyskúšali aktivitu z našej metodickej príručky.

MŠVVaŠ SR odporúča program Školy, ktoré menia svet v Pedagogicko-organizačných pokynoch (pre šk. r. 2018/19 a 2019/20) a v Sprievodcovi školským rokom (2020/21 a 2021/22).

Nadácia Pontis zaradila vo svojom elitnom programe Generácia 3.0 program Školy, ktoré menia svet medzi TOP 5 inovatívnych vzdelávacích prístupov na Slovensku pre rok 2019.

O výnimočnosti programu Školy, ktoré menia svet svedčí aj ocenenie Srdce na dlani, ktoré v roku 2018 účastníkom a absolventom programu udelilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum.

Odborný garant programu

prof. PhDr. Erich Mistrík, CSc.
prof. PhDr. Erich Mistrík, CSc.
Katedra etickej a občianskej výchovy
Pedagogická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Účastníci o programe povedali:

Najprv som si hovorila, že už som na to stará a nejak to už dotiahnem do dôchodku, ale som veľmi rada, že som sa nechala nahovoriť!

Bolo to veľmi inšpiratívne. Úplne som zmenila uhol pohľadu na občiansku výchovu a nabrala novú energiu!

Robíte skvelú prácu a bude mi veľmi smutno, keď to raz skončí… Takéto platformy, kde sa môžu učitelia vzdelávať zmysluplne, v našom systéme školstva chýbajú. Vážim si vaše úsilie aj spôsob, akým stretnutia robíte (aj keď to znie ako klišé, ale nie je). Zatiaľ som sa nestretla s lepším modelom.

Dievčatá, vystavali ste vynikajúci program, určite budem Školy, ktoré menia svet odporúčať aj kolegom z iných škôl. Odchádzam s úžasným pocitom a plná energie. Neviem sa dočkať, ako použijem niektoré z aktivít s mojimi žiakmi.

Vďaka vám a vašej dôslednosti bol tréning plný pohody a možností prijať veľa nových informácií a podnetov, ktoré až nestíham sledovať. Nevedela som si predstaviť, ako to bude v online, ale zvládli ste to na jednotku.

Školy, ktoré menia svet mi ukázali, že aj na Slovensku je mnoho učiteľov, ktorí majú odvahu a chuť meniť svet k lepšiemu a som hrdý, že medzi nich patrím aj ja a moja škola. Spolu vieme hľadať inšpirácie k pozitívnej zmene.

Stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých som v programe spoznal, fungovali ako psychohygiena pred vyhorením.

Ďakujem, že som mohla byť súčasťou tohto programu. Vaša ochota a milota je čarovná a je fajn, že na svete sú ľudia, ktorí rozsievajú nádej. Pokračujte! 🙂

Tento program je veľkou inšpiráciou pre rozvoj nielen školy, žiakov, ale aj pre poznanie seba samého a ponúka učiteľom, ktorí sa doňho zapoja, to, čo im tak často chýba v ich každodennej praxi – ocenenie ich práce.

Maximálna spokojnosť. Oceňujem váš prístup, aktívne vypočutie a priestor pre názory. Ďakujem!

Program prináša do škôl aktívne učenie, žiakov vedie k samostatnosti a zodpovednosti a nás, učiteľov, k neustálemu zamýšľaniu sa nad vecami okolo.

To, čo robíte, je skvelé a dúfam, že v tom budete pokračovať v čo najväčšej miere. Aj keď nie stále môžem prísť alebo vyskúšať, čo by som chcela, stále na vás myslím a najviac na to, že práve vo vás mám oporu vždy.

Zaujala vás naša ponuka, ale nevyhovujú vám tieto možnosti?

Nezúfajte, máme pre vás riešenie – kontaktujte nás! Na nezáväznom konzultačnom stretnutí sa s nami môžete porozprávať o vašich požiadavkách a my vám vytvoríme službu na mieru. Stretnutie si naplánujeme v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Viac informácií nájdete TU.