Prihlasovanie do 5. ročníka programu Školy, ktoré menia svet je otvorené

do 15. mája 2020.

Ak sa chcete aj vy stať Školou, ktorá mení svet, stačí, keď vyplníte tento jednoduchý formulár: 

powered by Typeform

Váhate, či je program určený práve pre vás?

Do programu sa prihlasujú štátne, súkromné aj cirkevné školy, základné školy, gymnáziá, stredné odborné školy, stredné priemyselné školy, spojené školy, špeciálne či internátne školy, a tak tvoria jednu z najpestrejších a najrozmanitejších školských komunít na Slovensku. Pozrite si, ktoré školy sa do programu zapojili v predchádzajúcich 4 ročníkoch:

Prečo sa zapojiť?

Koľko času vám zostáva na prihlásenie sa?

Na prihlásenie do programu Školy, ktoré menia svet
máte ešte
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Program ocenili

Nadácia Pontis zaradila vo svojom elitnom programe Generácia 3.0 program Školy, koré menia svet medzi TOP 5 inovatívnych vzdelávacích prístupov na Slovensku pre rok 2019.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR odporúča program Školy, ktoré menia svet do Pedagogicko-organizačných pokynoch (pre šk. r. 2018/2019 a 2019/2020).

O výnimočnosti programu Školy, ktoré menia svet svedčí aj ocenenie Srdce na dlani, ktoré v roku 2018 účastníkom a absolventom programu udelilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum.

Účastníci o programe povedali:

„Program Školy, ktoré menia svet je skvelá príležitosť ako spoznať nových ľudí a priateľov, ktorí zdieľajú nielen učiteľské a profesijné názory, ale vo veľkej miere aj tie ľudské a morálne. Neposkytnú vám len nejakú holú metodiku ako alebo čo učiť, ale konkrétne príklady a inšpirácie z praxe. Ja osobne som si odniesla veľa, nielen do profesijného, ale aj osobného života. Ďakujem za takú možnosť.”

„Program by som odporučila všetkým, ktorí by chceli zrevidovať svoj prístup k predmetu a zaktualizovať ho o veľa iných inšpiratívnych vecí. Aj preto, že tréningy slúžili ako psychohygiena pred vyhorením.”

„To, čo robíte, je skvelé a dúfam, že v tom budete pokračovať v čo najväčšej miere. Aj keď nie stále môžem prísť alebo vyskúšať, čo by som chcela, stále na Vás myslím a najviac na to, že práve vo vás mám oporu vždy.”

„Byť človekom je samozrejmé. Byť občanom sa musíme naučiť. Program Školy, ktoré menia svet na to poskytuje priestor. “Nútite” nás nezabúdať, že človek robí veci nielen pre seba, ale aj pre druhých. Tým sa stáva sa dobrým ČLOVEKOM, ktorý vie, čo to znamená, byť dobrým OBČANOM našej spoločnosti.“
„Školy, ktoré menia svet mi ukázali, že aj na Slovensku je mnoho učiteľov, ktorí majú odvahu a chuť meniť svet k lepšiemu a som hrdý, že medzi nich patrím aj ja a moja škola. Spolu vieme hľadať inšpirácie k pozitívnej zmene.“
„Program Školy, ktoré menia svet je veľkou inšpiráciou nielen pre rozvoj školy a žiakov, ale aj pre poznanie seba samého. Ponúka učiteľom, ktorí sa doň zapoja, to, čo im tak často chýba v ich každodennej praxi – ocenenie ich práce.“

Zaujal vás program, ale aktuálne nemáte možnosť zapojiť sa?

Nezúfajte, máme pre vás riešenie – pozrite si naše vzdelávania na mieru pre celé pedagogické zbory, žiacke školské rady a komunitu rodičov vašej školy, ktoré zrealizujeme priamo na vašej škole a v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Zostaňme v kontakte! Dostávajte novinky o programe Školy, ktoré menia svet priamo do vašej e-mailovej schránky. Stačí sa prihlásiť na odber nášho newslettera: 

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať na info@skolyktoremeniasvet.sk.